La Bottega Gastronomica v Praze

Jedna z nejoblíbenějších restaurací nejen pro místní žijící na Vinohradech a na Žižkově. Skvělé sezónní jídlo, úžasná atmosféra a příjemný interiér – taková je La Bottega Gastronomica.

Jarní dny budou brzy lákat ven, neváhejte a vyražte na oběd, nebo jen na malé aperitivo do La Bottegy.  Menu pro vás vytvořil head chef Petr Zbojek a Radek Hasmane. Oh, jak já se těším na jejich grilované kuře a skleničku bílého! 


V roce 2007 otevřel italský šéfkuchař Riccardo Lucque obchod La Bottega di Aromi kousek od restaurace Aromi v Mánesově ulici. O šest let později se Riccardo rozhodl malinký obchůdek s italskými delikatesami rozšířit do větších prostor a změnit jeho koncept. Tak vznikla žižkovská Gastronomica.

Nový podnik La Bottega Gastronomica byl inspirovaný světovými trendy a zahájil pod tímto jménem svou činnost v lednu 2014 v Ondříčkově ulici na Praze 3. Gurmet bistro s velkou nabídkou italských delikates má navíc jednu exkluzivní zajímavost – kuchařský prostor se zcela novou koncepcí, tzv. „rosticcerií“.

Rosticceria v italštině znamená místo pro opékání a grilování. Proto je uprostřed umístěn gril s nabídkou čerstvých grilovaných kuřat z volného chovu. Grilovaná kuřata, jako hlavní specialita podniku, jsou doplněna rozmanitým teplým bufetem složeným z toho nejlepšího, co italská gastronomie nabízí.

Více o podniku…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s