Dům v Malibu herce Patricka Dempseyho

on

Herce Patricka Dempseyho známe například ze seriálu Chirurgové, či z nového pokračování filmu o Bridget Jones. Jeho rodinný dům v Malibu lemují olivovníky a záhony květin – nadechňete se. Ucítíte čerstvý chléb s olivovým olejem a vůni moře.

Celý dům je pokryt vlnitým kovem, působí vzdušně a úžasná zeleň dominuje celému pozemku. Dům navrhl Frank Gehry již v roce 1968. Nyní je to moderní rezidence plná umění a rodinného tepla, kde žije americký herec Patrick Dempsey se ženou, vizážistkou, Jilian a svými třemi dětmi. „Hledali jsme dům s kouskem půdy a architektonickým významem,“ připomíná hvězda Chirurgů. „Jednoduchost exteriéru se mi líbila a když jsem vešel dovnitř, působil na mě velmi vzdušně a rozsáhle.“

Rezidence překvapuje z příjezdové cesty moderním vchodem – obrovským obrazem tvořeným ze svítících trubic od umělce Roberta Irwina. Vstupní hala vás omráčí svou velikostí a jednoduchostí. Živá palma a luxusní, dřevěný nábytek umocní vaši představivost o dokonalém domě u moře – je pohodlný, ale drsný a ‚živý‘ zároveň. Hlavní dekoratér domu Estee Stanley dodal celému, výstřednímu prostoru pohodu s použitím barevných tónů medu a zemitou strukturou podlahy. Do domu nakoupil spousty vintage nábytku a doplňků s patinou. V domě nechybí nábytek na zakázku, který je velmi pohodlný a ideální na odpočinek. Zákoutí pro chvíle relaxace je v domě i mimo něj mnoho.

Pro celou rodinu je venku vytvořených hned několik stanovišť, jak trávit společné chvíle. Rozlehlá kuchyň pod širým nebem s pecí na výrobu domácí pizzy, sportovní hřiště, venkovní jídelna pod bílým baldachýnem, bazén a farma s chovnými zvířaty.

Cena domu se odhaduje na 15 milionů dolarů. 

Text: Nick Bratanek

Photo: Architectural Digest

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s